Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 16 stycznia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka komandytowa kupuje i sprzedaje usługi transportowe, cena ustalana jest w euro.

Według jakiego kursu przeliczać przychód, czy średniego, czy kupna, i na jaki dzień, czy z przedednia wystawienia faktury, czy załadunku, czy rozładunku?

Czy nasi podwykonawcy mogą wystawiać nam fakturę, na której fracht przeliczaliby z euro (od nas dostają zlecenia ze stawką w euro) na złote, zgodnie z tabelą C - kursem kupna?

Mamy taki zapis na zleceniu: fakturę należy wystawić w całości w złotych po kursie NBP, tabela C kurs kupna, obowiązującym na ostatni dzień roboczy poprzedzający zakończenie usługi – tj. rozładunku). Zapłata za fakturę będzie następować w złotych. W KIS powiedzieli nam, że to nie podlega pod art. 31a, gdyż faktura początkowo wyrażona jest w euro, ale do zapłaty jest w złotówkach, więc podstawa opodatkowania nie jest wyrażona w walucie obcej. I w takiej sytuacji nie trzeba stosować kursu średniego na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień powstania obowiązku podatkowego.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?