Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2012 r.
Autor odpowiedzi: Różycki Karol
Odpowiedzi udzielono: 30 marca 2010 r.

PYTANIE

Jako Urząd Miejski jesteśmy czynnym podatnikiem VAT od 1995 r. Od 2005 r. prowadzimy inwestycję, która po zakończeniu zostanie oddana w dzierżawę spółce komunalnej ze 100% udziałem Gminy. Nie dokonywano odliczeń podatku naliczonego na bieżąco, gdyż pierwotnie zakładano wniesienie aportem do spółki, który jak wiadomo był zwolniony z VAT.

Czy dokonanie korekty podatku powinno się odbyć na zasadzie określonej w art. 86 ust. 13 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług – dalej u.p.t.u., czy też bardziej zasadny wydaje się art. 91 ust. 8 u.p.t.u.?

Jeśli prawidłowy sposób określa art. 91 ust. 8 u.p.t.u., to w jaki sposób tego dokonać (wysokość podatku naliczonego to ok. 4.000.000 zł, nie rozliczamy się strukturą)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?