W którym momencie ująć w kosztach uzyskania przychodu wydatek na usługę związaną z pośrednictwem w najmie nieruchomości? - OpenLEX

W którym momencie ująć w kosztach uzyskania przychodu wydatek na usługę związaną z pośrednictwem w najmie nieruchomości?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 4 stycznia 2013 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka cywilna prowadząca działalność polegającą na najmie posiadanej nieruchomości poniosła w 2012 r. koszt związany z pośrednictwem w najmie, czyli poprosiła firmę zewnętrzną o znalezienie najemcy na posiadaną nieruchomość.

Firma ta znalazła najemcę, uczestniczyła również w negocjacjach, skutkiem czego było podpisanie umowy najmu na okres 10 lat.

Umowę podpisano w 2012 r., pierwsze przychody z jej tytułu pojawiły się dopiero w 2013 r. Koszt za pośrednictwo o którym mowa wyżej poniesiono w 2012 r. w wysokości 75.000 zł netto.

Jak ten koszt należy potraktować pod kontem podatku dochodowego, czy będzie on stanowił koszt uzyskania przychodu 2012 r., czy dopiero 2013 r. w związku z osiąganymi przychodami, czy może należy to rozliczać międzyokresowo przez 10 lat tak jak wynajem?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?