W którym momencie należy rozpoznać przychód w przypadku wykonania usługi budowlanej w maju 2018 r. i wystawienia faktury w czerwcu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 22 listopada 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Wystawiłam fakturę na usługi budowlane gdzie nabywca jest obowiązany do opodatkowania usługi - odwrotne obciążenie. Usługi świadczone były dla firmy i zakończone zostały w maju 2018. Faktura wystawiona w czerwcu. Zgodnie z art. 19a wykazuję sprzedaż w czerwcu zgodnie z datą wystawienia. A co ze zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access