Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2014 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 6 listopada 2006 r.

PYTANIE

Obecnie w ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - dalej u.p.t.u. nie występuje pojęcie eksportu usług. Firma umieszcza w internecie na swojej stronie (serwer polski) usługi reklamowe dla Firm z krajów Unii i spoza Unii.

Dla firmy niemieckiej świadczy usługi bez VAT.

Czy takie postępowanie jest prawidłowe?

Uważam, że art. 27 ust. 3 pkt 2 u.p.t.u. dopuszcza fakturowanie bez VAT, jeśli nie ma potwierdzenia przekroczenia granicy.

W której pozycji deklaracji VAT mam wykazać tą sprzedaż?

Drugi problem to świadczenie takich samych usług do krajów trzecich, tu już stosuję stawkę VAT 22%.

Czy postępuję prawidłowo?

W której pozycji deklaracji wykazać wartość tej usługi?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?