Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kosiarz Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 13 maja 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy nauczycielowi należy udzielić urlop za okres od 1 września  do 31 grudnia 2020 r., jeśli od 1 września 2020 r. przestanie pełnić funkcję wicedyrektora, a będzie nauczycielem zatrudnionym w placówce przez mianowanie? Jeśli tak, to czy należy ten urlop wyliczyć proporcjonalnie do urlopu zwykłego nauczyciela z puli 8 tygodni (4/12 * 56 dni = 19 dni)? Kiedy nauczyciel może skorzystać z tego urlopu, jeżeli zgodnie z art. 64 ust. 1 KN nauczycielowi przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?