Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Piszko Agata
Odpowiedzi udzielono: 17 sierpnia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Do jednostki samorządu terytorialnego wpłynął wniosek o umorzenie pożyczki, w trybie art. 59 ustawy o finansach publicznych.

W jakiej formie następuje umorzenie pożyczki?

Czy będzie to jednostronne oświadczenie wójta czy też konieczne jest wydanie stosownego zarządzenia/uchwały itp.?

Czy dokument taki wymaga sporządzenia uzasadnienia?

Uchwała wydana na podstawie art. 59 ust. 2 określa jedynie, iż umorzenie następuje w trybie przepisów prawa cywilnego.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?