W jakim terminie podatnik ma prawo odliczyć VAT z faktury z tytułu usług, o których mowa w art. 19 ust. 13 pkt 1 ustawy o VAT? - OpenLEX

W jakim terminie podatnik ma prawo odliczyć VAT z faktury z tytułu usług, o których mowa w art. 19 ust. 13 pkt 1 ustawy o VAT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 21 marca 2012 r.

PYTANIE

Zgodnie z art. 86 ust. 10 pkt 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług prawo do odliczenia w przypadku nabycia towarów i usług, o których mowa w art. 19 ust. 13 pkt 1, jeżeli faktura zawiera informację, jakiego okresu dotyczy, powstaje w rozliczeniu za okres, w którym przypada termin płatności.

Czy chodzi w tym przypadku o termin płatności wynikający z umowy czy z faktury?

Jeśli nie ma informacji, jakiego okresu dotyczy faktura, to w jakim terminie powstaje prawo do odliczenia?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?