W jakim terminie podatnik, który dokonał w danym okresie wyłącznie sprzedaż opodatkowaną za granicą może ubiegać się o zwrot podatku?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 9 sierpnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Podatnik zajmujący się transportem międzynarodowym w miesiącu maju 2021 r. wykazał wyłącznie usługi opodatkowane poza terytorium kraju (nie wystąpiła sprzedaż opodatkowana). W przedmiotowym okresie zakupił w Polsce towary i usługi związane z wykonywaniem usług transportowych, przy nabyciu których przysługiwało mu prawo do odliczenia (zakup części do samochodów, usługi naprawy naczepy oraz zakup paliwa.) Czy w związku z dodatkowym spełnieniem wszelkich przesłanek określonych w art. 87 ust. 6 ustawy o VAT podatnik mógł skutecznie wnioskować o zwrot podatku VAT w terminie 25 dni, czy przysługuje mu jedynie zwrot podatku VAT w terminie 60 dni?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access