Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 grudnia 2015 r.
Autor odpowiedzi: Tomczyk Edward
Odpowiedzi udzielono: 24 marca 2014 r.

PYTANIE

W jakim terminie organ podatkowy, w przypadku niezłożenia przez osoby prawne deklaracji na podatek od nieruchomości jest zobowiązany do określenia wysokości zobowiązania w podatku od nieruchomości na dany rok podatkowy?

Czy istnieje przepis prawa nakazujący organowi podatkowemu określenie wysokości podatku od nieruchomości w wyznaczonym ustawowo terminie?

Czy zgodnie z przepisem art. 254 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych brak określenia zobowiązania za bieżący rok podatkowy można uznać za naruszanie tego przepisu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację