Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 19 lipca 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka jawna w rozliczeniu z występującym wspólnikiem przekazuje mu zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Wspólnicy umówili się, że nastąpi to w terminie 14 dni od dnia wystąpienia wspólnika. Zgodnie z art. 14 ust. 2e i 2f wartość spłaty będzie stanowiła przychód dla spółki.

W jakim momencie należy ustalić datę uzyskania przychodu dla spółki?

Czy będzie to dzień wystąpienia ze spółki wspólnika?

Czy będzie to dzień faktycznego wykonania świadczenia niepieniężnego zgodnie z art. 14 ust. 1c?

Jeżeli odpowiedź na pytanie pierwsze będzie twierdząca, to czy przychód ten należy uwzględnić również w przychodzie występującego wspólnika, który do dnia wystąpienia uczestniczy w zyskach i stratach spółki zgodnie z umową?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?