W jakiej wysokości należy opłacić podatek od nieruchomości od mieszkań wynajmowanych w ramach działalności gospodarczej? - OpenLEX

W jakiej wysokości należy opłacić podatek od nieruchomości od mieszkań wynajmowanych w ramach działalności gospodarczej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 14 sierpnia 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W jakiej wysokości powinien być płacony podatek od nieruchomości od mieszkań wynajmowanych w ramach działalności gospodarczej?

Działalność gospodarcza prowadzona jest m.in. w zakresie świadczenia usług najmu krótko- i długoterminowego. Przedsiębiorca jest właścicielem dwóch mieszkań. W jednym świadczone są usługi najmu krótkoterminowego dla turystów czy innych osób przyjeżdżających na krótko do danego miasta. Natomiast drugie mieszkanie przeznaczone jest do najmu na cele mieszkalne długoterminowe. Obydwa mieszkania są wprowadzone do ewidencji środków trwałych firmy. Czy przedsiębiorca obowiązany jest płacić podatek od nieruchomości od tych mieszkań w wyższej wysokości, przewidzianej dla lokali związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, czy jak od lokali mieszkalnych przeznaczonych na cele mieszkalne?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX