W jakiej sytuacji nowy pracodawca powinien dokonać transferu zgromadzonych składek PPK? - OpenLEX

W jakiej sytuacji nowy pracodawca powinien dokonać transferu zgromadzonych składek PPK?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kostrzewa Piotr
Odpowiedzi udzielono: 30 grudnia 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pracownicy przejęci z innej firmy na podstawie art. 23(1), należący do PPK, powinni u nowego pracodawcy złożyć ponownie zgłoszenie do uczestnictwa w PPK lub rezygnacji z uczestnictwa w PPK?

W jakiej sytuacji nowy pracodawca powinien dokonać transferu zgromadzonych składek PPK?

Obie firmy - przejmującą i przekazującą pracowników - obsługuje ta sama instytucja finansowa.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?