Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 5 lutego 2019 r.
Autor odpowiedzi: Bochenek Michał
Odpowiedzi udzielono: 17 lutego 2017 r.

PYTANIE

Czy OPS zwracając się o udzielenie informacji do ZUS o udzielenie informacji, czy osoba ubiegająca się o zasiłek stały pobiera rentę, powinien sporządzić wniosek o udostępnienie danych osobowych?

Na jaką podstawę prawną ma się powołać (ponieważ art. 29 ustawy o ochronie danych osobowych utracił moc)?

Czy należy zrobić to zwykłym wnioskiem o udzielenie informacji, wskazując jedynie art. 105 ustawy o pomocy społecznej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację