W jakiej formie gmina powinna przekazywać środki na finansowanie uczestnictwa w CIS, jako dotację czy płacić na podstawie, np.... - OpenLEX

Nowość W jakiej formie gmina powinna przekazywać środki na finansowanie uczestnictwa w CIS, jako dotację czy płacić na podstawie, np. rachunku wystawionego przez Centrum?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Maczyński Paweł
Odpowiedzi udzielono: 20 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy gmina, która na swoim terenie nie posiada centrum integracji społecznej, ale zamierza kierować swoich mieszkańców do centrum integracji społecznej na terenie innej gminy - CIS ten prowadzony jest przez organizację pozarządową i chce współfinansować uczestnictwo w Centrum swoich mieszkańców ze środków tzw. kapslowego, profilaktyki alkoholowej, winna podjąć uchwałę Rady Gminy, o której mowa w art. 10 ustawy o zatrudnieniu socjalnym, czy przepis ten dotyczy jedynie gminy, na terenie której działa Centrum Integracji Społecznej?

W jakiej formie gmina powinna przekazywać środki na finansowanie uczestnictwa w CIS, jako dotację czy płacić na podstawie, np. rachunku wystawionego przez Centrum?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX