W jakiej formie dyrektor RZGW powinien udostępnić poprzedni operat rybacki zainteresowanym dzierżawą obwodu?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 12 października 2020 r.
Autor odpowiedzi: Jerzy Janusz
Odpowiedzi udzielono: 17 marca 2015 r.

PYTANIE

Czy dyrektor RZGW może ograniczać zainteresowanym wydzierżawieniem obwodu rybackiego, wnioskującym o udostępnienie dotychczasowego operatu rybackiego, dostęp do operatu - przez dopuszczenie jako jedynej formy zapoznania się z nim bezpośredniego wglądu wyłącznie w siedzibie RZGW, bez prawa kserowania czy sporządzania fotokopii, tłumacząc to ochroną praw autorskich?

Zgodnie z § 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie operatu rybackiego - dalej r.o.r., operat rybacki sporządza się z uwzględnieniem informacji zawartych m.in. w dotychczasowym operacie oraz dokumentacji, do której prowadzenia uprawniony do rybactwa jest obowiązany na podstawie przepisów o rybactwie śródlądowym. Ubiegający się o dzierżawę obwodu obowiązany jest opracować operat rybacki w którym musi uwzględnić informacje zawarte w wymienionych dokumentach.

Czy dyrektor RZGW posiadający poprzedni operat rybacki jest obowiązany w przypadku ogłoszenia konkursu na dzierżawę obwodu udostępnić operat każdemu, kto chciałby wydzierżawić ten obwód?

Kto decyduje o formie udostępnienia operatu – wnioskodawca czy dyrektor RZGW?

Wnioskodawca chciałby, aby przesłano mu skan operatu na wskazany adres e-mail, ale go poinformowano, że z operatem można zapoznać się tylko w siedzibie RZGW bez robienia kopii czy fotokopii, tłumacząc to prawem autorskim.

Informacje zawarte w jakiej konkretnie dokumentacji w myśl § 2 pkt 1 r.o.r. muszą być uwzględnione w nowym operacie rybackim?

Jaki organ jest w ich posiadaniu i czy jest obowiązany je udostępnić w takiej formie, jak chce wnioskujący?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX