W jakiej dacie spółka, dokonująca importu towarów w ramach procedury uproszczonej, powinna wykazać w deklaracji VAT podatek... - OpenLEX

W jakiej dacie spółka, dokonująca importu towarów w ramach procedury uproszczonej, powinna wykazać w deklaracji VAT podatek należy oraz naliczony?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 31 października 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka dokonuje importu towarów w ramach procedury uproszczonej, zgodnie z art. 33a ust. 1 ustawy o VAT. W konsekwencji uprawniona jest do rozliczania podatku VAT od importu towarów poprzez deklarację podatkową, wykazując podatek należny oraz naliczony. Zgodnie z procedurą uproszczoną spółka na moment przywozu towarów na terytorium Polski dokonuje zgłoszenia uproszczonego, a w momencie uzyskania od dostawcy dokumentów określających cenę ostateczną, dokonuje zgłoszenia uzupełniającego. W jakiej dacie spółka powinna wykazać w deklaracji VAT podatek należy oraz naliczony? Z datą zgłoszenia uproszczonego, czy zgłoszenia uzupełniającego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX