W jaki sposób zmiana Prawa budowlanego, która weszła w życie 28 czerwca 2015 r., wpływa na zapisy Rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 18 września 2020 r.
Autor odpowiedzi: Fiktus Paweł
Odpowiedzi udzielono: 10 września 2015 r.

PYTANIE

Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę na budynek mieszkalny wielorodzinny. Z decyzji o warunkach zabudowy wynika, że obiekt może zostać podłączony do kanalizacji sanitarnej a do czasu jej wybudowania do zbiornika bezodpływowego. Dysponent sieci wydał opinię, iż nie przewiduje w najbliższym czasie w sąsiedztwie działki inwestora budowy kanalizacji. Wykonanie zbiornika bezodpływowego ze względu na rozmiary działki jest niemożliwe, gdyż nie będą spełnione warunki techniczne dot. odległości, a Minister nie wyraził zgody na odstępstwo. Inwestor chcąc uzyskać pozwolenie na budowę uważa, że jeśli zgodnie ze znowelizowanym Prawem budowlanym nie musi załączać opinii dysponentów sieci, to organ wydający pozwolenie na budowę nie powinien wnikać jak będą odprowadzane ścieki bytowe.

Jak wobec tego wprowadzona zmiana w Prawie budowlanym ma się do Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (§ 11 ust. 2 pkt 8)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX