W jaki sposób zamawiający, pod rządami nowego PZP, może dokonać zakupu materiałów bibliotecznych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Banasik Paweł
Odpowiedzi udzielono: 22 stycznia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jako samorządowa instytucja kultury każdego roku zakupujemy nowości wydawnicze (materiały biblioteczne) za około 168.000 zł netto, które po opracowaniu wypożyczane są bezpłatnie czytelnikom.

Czy po zmianie ustawy PZP i wykreśleniu zamówień bagatelnych (mam na myśli art. 2 ust. 2 nowego PZP) prawidłowo będzie dokonać wyboru firmy w oparciu o art. 11 ust. 5 pkt 2 nowego PZP na podstawie wysłania do potencjalnych wykonawców zapytania ofertowego i dodatkowo umieszczenie tego zapytania na stronie BIP, a po wyborze wykonawcy umieścić tylko na BIP ogłoszenie o udzieleniu zamówienia na podstawie art. 11 ust. 5 pkt 2 nowego PZP?

Ponieważ do zakupu materiałów bibliotecznych ustawy nie stosuje się, to rozumiem, że nie umieszczamy tego w planie zamówień publicznych na 2021 r.?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access