Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 11 kwietnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W jaki sposób pozyskać zgodę osoby fizycznej na przetwarzanie danych w postaci numeru telefonu oraz adresu e-mail, kontaktującej się z jednostką sektora publicznego poprzez numer telefonu oraz adres e-mail w sytuacji, gdy jednostka ta na swojej stronie internetowej nie zamieszcza formularza kontaktowego?

Czy jednak w tym przypadku przetwarzanie tych danych oparte będzie o podstawę wskazaną w art. 6 ust. 1 lit. c lub e RODO i wystarczy zamieścić na stronie www klauzulę informacyjną?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?