W jaki sposób podnieść wartość początkową środka trwałego o odsetki i prowizje bankowe, jeżeli są one płacone zbiorczo wraz z... - OpenLEX

W jaki sposób podnieść wartość początkową środka trwałego o odsetki i prowizje bankowe, jeżeli są one płacone zbiorczo wraz z odsetkami i prowizjami związanymi z bieżącą działalności spółki?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Geliński Piotr
Odpowiedzi udzielono: 13 sierpnia 2012 r.

PYTANIE

Spółka podpisuje z bankami umowy służące finansowaniu zobowiązań spółki. Są to umowy faktoringu odwróconego, umowy spłaty zobowiązań czy umowy e-financingu. Bank w terminie płatności faktury reguluje nasze zobowiązania, wydłużając spółce termin płatności, za co pobiera odpowiednie odsetki i prowizje. Płatności dokonywane są zarówno za faktury dotyczące bieżącej działalności jak i faktury inwestycyjne (budowa środków trwałych).

Czy odsetki i prowizje pobierane przez bank, a dotyczące finansowania faktur inwestycyjnych, powinny być jakimś odnoszone na wartość początkową powstającego środka trwałego?

Czy odsetki od kredytu w rachunku, z którego spółka też sporadycznie opłaca faktury inwestycyjne powinny zwiększać wartość powstającego środka trwałego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?