W jaki sposób opodatkować wynagrodzenie obywatela Rosyjskiego zatrudnionego na umowę zlecenie z wynagrodzeniem prowizyjnym? - OpenLEX

W jaki sposób opodatkować wynagrodzenie obywatela Rosyjskiego zatrudnionego na umowę zlecenie z wynagrodzeniem prowizyjnym?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 1 października 2012 r.

PYTANIE

Zawarliśmy umowę cywilnoprawną (zlecenia) z obywatelką Federacji Rosyjskiej (osoba fizyczna) na świadczenie usług marketingowo-promocyjnych z wynagrodzeniem 1% prowizji od każdej dokonanej sprzedaży (zrealizowanego zamówienia) w krajach Federacji Rosyjskiej i ościennych.

Czy od uzyskanego przychodu powinniśmy pobrać zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych w wysokości 20% zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 1 ustawy i na koniec roku wystawić deklaracje IFT-1/IFT-1R?

Czy też takiego podatku nie należy pobierać?

Co z ZUS?

Nadmieniam, iż nie posiadamy certyfikatu rezydencji, a wyżej wymieniona osoba wykonuje usługi na terenie Federacji Rosyjskiej, tam pracuje, a u nas świadczy dodatkowe usługi.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?