W jaki sposób należy udokumentować roszczenie odszkodowawcze? - OpenLEX

W jaki sposób należy udokumentować roszczenie odszkodowawcze?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Nagórek Marcin
Odpowiedzi udzielono: 21 grudnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W sytuacji gdy gmina nie dostarczyła lokalu osobie uprawnionej do zawarcia umowy najmu socjalnego lokalu na mocy wyroku, właścicielowi przysługuje roszczenie odszkodowawcze do gminy, to roszczenie te dokumentujemy fakturą czy notą księgową (art. 18. ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksu cywilnego - Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX