W jaki sposób należy udokumentować koszt dojazdu, aby można go było zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 27 lutego 2013 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Według kodeksu pracy (art. 229) pracownikowi należy się zwrot kosztów przejazdu na badania okresowe i kontrolne. Lekarz przeprowadzający badania okresowe skierował pracownika na dodatkowe badania, które należy wykonać w innej miejscowości.

W jaki sposób należy udokumentować koszt dojazdu, aby można go było zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Czy może być to pisemne oświadczenie pracownika w przypadku gdy zgubił on bilety za dojazd?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access