W jaki sposób należy rozliczyć wykorzystanie opieki nad dzieckiem dla nauczycielki - w dniach, czy w godzinach? - OpenLEX

W jaki sposób należy rozliczyć wykorzystanie opieki nad dzieckiem dla nauczycielki - w dniach, czy w godzinach?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Lesińska Joanna
Odpowiedzi udzielono: 4 listopada 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Nauczycielka kontraktowa zatrudniony w pełnym wymiarze etatu na czas nieokreślony realizuje 22 godziny tygodniowo. Czas pracy według grafiku: poniedziałek 8:00 - 12:30, wtorek 8:00 - 12:30, środa 12:30 - 17:00, czwartek 12:00 - 16:00, piątek 8:00 - 12:30 (4,5 godziny dziennie/łącznie 22 godziny tygodniowo). Chce ona skorzystać z opieki na dziecko w dniu pracy (np. w poniedziałek).

Czy dyrekcja przedszkola powinna udzielić jednego dnia opieki, czy 4,5 godziny według grafiku jeśliby przyjąć, że korzysta z godzin opieki zgodnie z art. 188 k.p.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?