W jaki sposób i w jakiej wysokości prawidłowo rozliczyć wynagrodzenie za poszczególne miesiące i na koniec okresu rozliczeniowego pracownika niepełnoetatowego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Nowacka Izabela
Odpowiedzi udzielono: 19 sierpnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownik jest zatrudniony w wymiarze czasu pracy: niepełny etat (50%). Płaca zasadnicza to 4000 zł brutto, pracuje w równoważnym systemie czasu pracy. Okres rozliczeniowy w spółce wynosi 3 miesiące.

Pracownik ma zapis w umowie: w czasie obowiązywania warunków zatrudnienia na niepełny etat mogą wystąpić nadgodziny, dodatek za pracę nadliczbową będzie wypłacany po przekroczeniu wymiaru czasu pracy wynoszącego 50% w przyjętym okresie rozliczeniowym. Prawnik za IV 2021 powinien przepracować 84 h i tyle też przepracował. Za V 2021 powinien przepracować 76 h, pracodawca zaplanował mu 96 h i tyle też przepracował. W VI 2021 pracownik powinien przepracować 84 h, pracodawca zaplanował mu 91 h, pracownik przepracował 94 h. W dzień wolny od pracy (środa) przyszedł do pracy w godzinach 8:00-11:00, dzień wcześniej nie świadczył pracy.

W regulaminie wynagrodzenia spółka ma następujący zapis: Dodatki za pracę: w godzinach nadliczbowych, w niedziele, święta, w porze nocnej, za dyżur w domu, dodatkowe wynagrodzenie za pracę w dni świąteczne, dodatki za przekroczenie średniotygodniowej normy czasu pracy wypłaca się po zakończeniu okresu rozliczeniowego.

W jaki sposób i w jakiej wysokości prawidłowo rozliczyć wynagrodzenie za poszczególne miesiące i na koniec okresu rozliczeniowego pracownika niepełnoetatowego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX