W jaki sposób gmina powinna zareagować na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa na podst. art. 37 §1 k.p.a. w zw. z art. 13 ust. 1 u.d.p.?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Soszyńska - Purtak Paulina
Odpowiedzi udzielono: 1 lutego 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Dot. QA990352. Gmina odmówiła udzielenia odpowiedzi na zapytanie wskazując, że żądana informacja nie ma charakteru informacji publicznej. W odpowiedzi podane zostały argumenty wskazane w ww. pytaniu. W odpowiedzi na stanowisko gminy, spółka z o.o. wystosowała wezwanie do usunięcia naruszenia prawa na podstawie art. 37 §1 k.p.a. w zw. z art. 13 ust. 1 u.d.p. polegającego na udzieleniu niewłaściwej odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej oraz, że spółka z o.o. wezwała do niezwłocznego udostępnienia wnioskowanej informacji. Spółka z o.o. podnosi, że nie zgadza się z argumentami gminy i wskazuje, że przywołane orzecznictwo, wyrok NSA z 30 października 2002 r., II Sa 181/02; wyrok NSA z 20 października 2002 r.,II Sa1956/02 oraz wyrok NSA z 30 października 2002 r., II SA 2036-2037/02 zaprzecza argumentom wskazywanym przez gminę.

Jak gmina powinna zareagować na przedmiotowe wezwanie do usunięcia naruszenia prawa?

Gmina w dalszym ciągu uważa, iż wystąpienie spółki z o.o. stanowi nachalną formę działania firmy konkurencyjnej, której posadzka nie będzie montowana w obiekcie i nie zamierza takiej informacji udzielać. Nie zmienia to oczywiście faktu, iż posadzka sportowa, która ma być zamontowana posiada wszelkie niezbędne dokumenty dopuszczające do jej stosowania.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX