Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 28 lutego 2017 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Artur
Odpowiedzi udzielono: 8 grudnia 2016 r.

PYTANIE

Spółka matka jest spółka budowlaną. Spółki córki to spółki deweloperskie, powołane do życia w celu realizacji konkretnych inwestycji polegających na budowie budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Spółka matka jest generalnym wykonawcą tych inwestycji. Dodatkowo spółka matka zawarła ze spółkami córkami umowy na kompleksową obsługę marketingową i sprzedażową inwestycji. W ramach prowadzenia usług promocji postanowiono wprowadzić program lojalnościowy dla klientów spółek deweloperskich. Program ma polegać na wypłacie nagrody pieniężnej dla klienta, który poleci kolejnego nabywcę mieszkania. Nowy klient, który nabędzie mieszkanie jako nabywca polecony również otrzyma nagrodę pieniężną. Nagrody będzie wypłacać spółka matka.

W jaki sposób dokonać zapisów w regulaminie programu lojalnościowego, aby to organizator był płatnikiem podatku dochodowego od wypłaconych środków pieniężnych?

Czy istnieje możliwość, aby środki pieniężne wypłacone osobom fizycznym nie musiały być wykazywane w PIT-8C?

Organizator chciałby samodzielnie odprowadzić podatek, z uwagi na wizerunek marketingowy. Klienci są "bardziej zadowoleni" z nagrody, gdy fakt jej otrzymania nie zobowiązuje ich do rozliczeń podatkowych.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?