Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 7 marca 2005 r.
Autor odpowiedzi: Nitkowska Joanna
Odpowiedzi udzielono: 16 marca 2005 r.

PYTANIE

Pracodawca zawarł ze mną pisemną umowę, w której wyraził zgodę na podjęcie przeze mnie studiów w Akademii Medycznej i zobowiązał się do refundacji kosztów nauki. Jednocześnie określił moje obowiązki m.in. zwrot czesnego w przypadku niezadowalających wyników w nauce oraz konieczność odpracowania 3 lat po ukończeniu studiów.

Czy wyrażenie przez pracodawcę zgody na podjęcie nauki przez zawarcie pisemnej umowy, można zakwalifikować jako skierowanie na studia? Czy refundacja czesnego spełnia warunki art. 21 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym, który świadczenie pracodawcy zwalnia z podatku dochodowego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?