Po jakim czasie można zatrudnić nowego pracownika na zlikwidowane stanowisko pracy? - OpenLEX

Po jakim czasie można zatrudnić nowego pracownika na zlikwidowane stanowisko pracy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Pietruszyńska Katarzyna
Odpowiedzi udzielono: 3 września 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Po jakim czasie od wypowiedzenia umowy o pracę w związku z art. 10 ustawy o zwolnieniach grupowych można zatrudnić nowego pracownika na to samo stanowisko, które było likwidowane? Czy okres prawie 2 lat jest wystarczający, by nie narazić się na zarzut pozornej pozorność likwidacji stanowiska pracy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?