Od kiedy zmienić wysokość opłaty mieszkańca DPS w związku ze zmianą jego dochodu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Bochenek Michał
Odpowiedzi udzielono: 24 grudnia 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Od kiedy powinna zostać zmieniona wysokość opłaty klienta za DPS w związku ze zmianą jego dochodu?

Dochód klienta wzrósł w miesiącu listopadzie o kwotę wyższą od 10% kryterium dochodowego (art. 106 ust. 3b). W listopadzie wszczęto postępowanie, które zakończono w połowie grudnia br. (wywiad środowiskowy z 12 grudnia).

Czy wysokość opłaty należy zmienić ze skutkiem od miesiąca listopada (gdyż od tego miesiąca wzrósł dochód), czy od grudnia (tak jak zakończono postępowanie), czy też od stycznia 2019 roku (zgodnie z zasadą, że decyzja ma charakter konstytutywny i może wywierać skutki jedynie na przyszłość)?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access