Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 lipca 2017 r.
Autor odpowiedzi: Gawarkiewicz Żanetta
Odpowiedzi udzielono: 2 listopada 2016 r.

PYTANIE

W czerwcu Strona uzyskała dochód z renty rodzinnej na syna po zmarłym ojcu. Środki z tytułu renty wpłynęły na konto w sierpniu, z wyrównaniem za trzy miesiące.

Czy należy uchylić decyzję z powodu przekroczenia dochodu od miesiąca września, czy od miesiąca października?

Jak należy interpretować art. 18 ust. 6 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci: "W przypadku, gdy uzyskanie dochodu powoduje utratę prawa do świadczenia wychowawczego, świadczenie nie przysługuje od miesiąca następującego po pierwszym miesiącu od miesiąca, w którym dochód został osiągnięty"?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?