Od jakiej daty należy liczyć 2-tygodniowy termin na zastosowanie kary porządkowej, jeżeli pracownik jest nieobecny w pracy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Skibińska Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 15 listopada 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracodawca przebywał na urlopie od 14 października 2016 r. do 23 października 2016 r., w dniu 14 października 2016 r. bezpośredni przełożony pracownika złożył do pracodawcy pismo informujące o naruszeniu obowiązków pracowniczych przez pracownika.

Od jakiej daty należy liczyć okres 2 tygodni o którym mówi art. 109 § 1 k.p.?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access