Na podstawie jakich przepisów należy zaprojektować dojścia do apteki szpitalnej i punktu krwiodawstwa, które będą przebiegać m.in. przez teren budowy?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Jastrzębski Maciej
Odpowiedzi udzielono: 22 czerwca 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Inwestor zawarł umowę ryczałtową na wykonanie projektu rozbudowy z nadbudową szpitala wraz z wybudowaniem lądowiska wyniesionego dla helikopterów na części nadbudowanej. W kondygnacji piwnicy obiektu rozbudowywanego i nadbudowywanego znajduje się apteka szpitalna i punkt krwiodawstwa. Pomieszczenia mieszczące te funkcje nie były poddane przebudowie i inwestor w trakcie trwania robót budowlanych zamierza z nich korzystać.

W SIWZ zostało zapisane, że inwestor wyraża zgodę na czasowe wyłączenie (w związku z pracami budowlanymi) apteki szpitalnej i punktu krwiodawstwa, jednak na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Przejście do ww. pomieszczeń miało odbywać się przez łącznik, który nie został jeszcze przez wykonawcę zrealizowany. W związku z tym autor projektu opracowuje projekt technologii dojścia (w inny sposób niż przez łącznik, tj. przez teren budowy i przez nowo wykonane pomieszczenia piwniczne) do przedmiotowych pomieszczeń, uwzględniający stosowne zabezpieczenia ciągów komunikacyjnych w związku z przejściem przez plac budowy.

Na podstawie jakich przepisów należy zaprojektować ww. dojścia i czy powyższe powinno zostać uwzględnione w planie bioz?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX