Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Jakubik Mateusz
Odpowiedzi udzielono: 24 lutego 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Na jakiej podstawie można przetwarzać wizerunek osoby korzystającej z obiektu usługowo-rozrywkowego typu park trampolin, wrotkowisko? Czy można w regulaminie obiektu wskazać, iż właściciel zastrzega sobie prawo do wykonywania zdjęć/filmów osobom przebywającym na terenie obiektu oraz do ich publikacji na stronie internetowej oraz Facebooku? Czy też należy zawrzeć w regulaminie zapis art. 81 ust. 2 pkt 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, iż zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak impreza publiczna? Czy też może każdorazowo w przypadku robienia zdjęć należy uzyskać pisemną zgodę na przetwarzanie wizerunku? Co w przypadku gdy obiekt jest otwierany i planowane jest przez właściciela obiektu robienie zdjęć/nagrywanie filmu z otwarcia?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?