Na jakich zasadach spółka A powinna ujmować koszty z tytułu wynajmu samochodu osobowego od podmiotu B na rzecz podmiotu C? - OpenLEX

Na jakich zasadach spółka A powinna ujmować koszty z tytułu wynajmu samochodu osobowego od podmiotu B na rzecz podmiotu C?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 4 sierpnia 2016 r.

PYTANIE

Spółka A wynajmie samochód od spółki B i odda go w wynajem innemu podmiotowi C (jest to wynajem z full serwisem zapewnionym przez spółkę B). Spółka B nie jest spółką leasingową.

Na jakich zasadach spółka A powinna ujmować koszty z tytułu wynajmu samochodu osobowego na rzecz podmiotu C - dla potrzeb CIT?

Okres wynajmu może wynosić od 12 do 18 miesięcy. Spółka B będzie zajmować się fizycznie wszystkimi czynnościami związanymi z obsługą wynajmu tj. przygotowaniem do wydania, serwisem itp. Spółka A zajmuje się handlem samochodami, ma też w zakresie działalności wynajem, ale nie zajmuje się wynajmem ani serwisem w praktyce, ten rodzaj działalności to odosobnione przypadki dla spółki A.

Jakie dodatkowe obowiązki ciążą na spółce A przy rozliczaniu kosztów fakturowanych na A przez B, jakie występują tu ograniczenia w rozliczeniu kosztów?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?