Które z działek powinny być uwzględnione operacie wodnoprawnym i wniosku o pozwolenie wodnoprawne na odprowadzanie wód roztopowych i opadowych w opisanej sytuacji?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Osuch-Chacińska Lucyna
Odpowiedzi udzielono: 29 marca 2016 r.

PYTANIE

Inwestor ubiega się o wydanie pozwolenia wodnoprawnego na odprowadzanie wód roztopowych i opadowych z terenu projektowanego budynku mieszkalnego. Wody opadowe i roztopowe będą odprowadzane do ziemi za pomocą urządzeń wodnych. Teren inwestycji zlokalizowany jest na działkach A, B, C. Urządzenia wodne będą zlokalizowane na działce A. Wody opadowe i roztopowe będą odprowadzane z powierzchni dachu budynku, parkingu oraz wewnętrznych dróg komunikacyjnych zlokalizowanych na działkach A i B. Działka C (droga) nie należy do zlewni i z jej powierzchni nie będą odprowadzane wody roztopowe i opadowe. Wody opadowe zbierane z działki C były bilansowane w ramach innego pozwolenia wodnoprawnego dla sąsiedniej inwestycji i będą odprowadzane do innego urządzenia wodnego.

Czy w związku z tym operat wodnoprawny i wniosek o pozwolenie wodnoprawne mają obejmować cały teren inwestycji, tj. działki A, B, C?

Czy też operat wodnoprawny i wniosek o pozwolenie wodnoprawne mają obejmować działki A i B, z których powierzchni woda jest odprowadzana do urządzeń wodnych?

A może wyłącznie działkę A, na której zlokalizowane są urządzenia wodne?

Które działki należy scharakteryzować w operacie wodnoprawnym (stan prawny, powierzchnie, zakres zamierzonego korzystania z wód)?

Dla których działek przedłożyć decyzję o warunkach zabudowy podczas składania wniosku o wydanie pozwolenia wodnoprawnego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX