Które składniki wynagrodzenia należy przyjąć do obliczenia podstawy wymiaru zasiłku chorobowego, gdy pracownik korzystał ze zwolnienia lekarskiego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Kostrzewa Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 27 marca 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Do 31 grudnia 2016 r. spółka zatrudniała pracownika i jednocześnie członka zarządu na podstawie umowy o pracę na stanowisku dyrektora - członka zarządu. Pracownik ten pobierał wynagrodzenie, na które składało się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości dwukrotności przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, stały dodatek funkcyjny i dodatek stażowy oraz zmienna prowizja od sprzedaży. Od 1 stycznia 2017 r. osoba ta pełni funkcję członka zarządu na podstawie powołania - za wynagrodzeniem, na stanowisku dyrektora jest natomiast zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Według nowej umowy o pracę jako pracownik pobiera jedynie zryczałtowane, stałe wynagrodzenie zasadnicze (około 2,5-krotnie niższe od poprzedniego wynagrodzenia zasadniczego), inne składniki nie przysługują (funkcyjny, stażowy i prowizja).

Które składniki wynagrodzenia pobieranego do 31 grudnia 2016 r. należy przyjąć do obliczenia podstawy wymiaru zasiłku (wynagrodzenia za chorobę) w razie gdyby pracownik korzystał w 2017 r. ze zwolnienia lekarskiego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX