Kto w urzędzie gminy jest osobą zarządzającą w imieniu pracodawcy zakładem pracy? - OpenLEX

Kto w urzędzie gminy jest osobą zarządzającą w imieniu pracodawcy zakładem pracy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Culepa Michał
Odpowiedzi udzielono: 28 czerwca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zgodnie z artykułem 149 § 2 Kodeksu Pracy dla pracownika zarządzającego w imieniu pracodawcy zakładem pracy nie ewidencjonuje się godzin pracy.

Kto w urzędzie gminy należy do tej grupy pracowników?

Czy oprócz burmistrza będą podlegali ww. przepisowi jego zastępca, sekretarz, skarbnik (bezpośredni przełożeni pracowników)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX