Kto w świetle przepisów prawa powinien zostać ukarany - posiadacz odpadów, który w nieprawidłowy sposób zagospodarował odpady,... - OpenLEX

Kto w świetle przepisów prawa powinien zostać ukarany - posiadacz odpadów, który w nieprawidłowy sposób zagospodarował odpady, czy osoba która dokonała fizycznie wywozu odpadów i porzucenia ich?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 22 września 2021 r.
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 19 grudnia 2019 r.

PYTANIE

Osoba fizyczna porzuciła odpady na terenie nieruchomości, której nie jest właścicielem. Wśród odpadów odnaleziono dokumentację zawierającą dane osobowe, dzięki którym udało się ustalić posiadacza odpadów. W toku czynności posiadacz odpadów przyznał się, iż porzucone odpady należą do niego, jednak ich wyrzucenie zlecił osobie fizycznej (koledze), która nie posiada stosownego zezwolenia na przetwarzanie odpadów.

Kto w świetle przepisów prawa powinien zostać ukarany - posiadacz odpadów, który w nieprawidłowy sposób zagospodarował odpady (zlecił koledze wywóz odpadów), czy osoba która dokonała fizycznie wywozu odpadów i porzucenia ich na terenie cudzej nieruchomości?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX