Kto powinien sfinansować koszty doprowadzenia osoby do DPS, starosta czy OPS? - OpenLEX

Kto powinien sfinansować koszty doprowadzenia osoby do DPS, starosta czy OPS?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 15 marca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Podmiot leczniczy wystawił rachunek OPS na wniosek Policji, która doprowadziła osobę umieszczaną bez zgody w wyniku orzeczenia sądu. W ustawie o działalności leczniczej, art. 30 jest mowa o pokryciu kosztów przez gminę, ale do miejsca pobytu przy wypisie.

Czy to starosta powinien ponieść koszt w związku z art. 40 ustawy o ochronie zdrowia psychicznego czy ośrodek?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX