Kto powinien podpisać upoważnienie dla pracownika GOPS, który ma pełnić funkcję zastępcy kierownika ośrodka? - OpenLEX

Kto powinien podpisać upoważnienie dla pracownika GOPS, który ma pełnić funkcję zastępcy kierownika ośrodka?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2019 r.
Autor odpowiedzi: Sierpowska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 12 maja 2017 r.

PYTANIE

Podstawa do wydania upoważnień to przepisy ustawy o pomocy społecznej (art. 110 ust. 7), ustawa o świadczeniach rodzinnych (art. 20 ust. 3), o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (art. 12 ust. 2 oraz art. 27 ust. 3, 3a i 8 a także art. 8a, 8b i 8c i art. 28 ust. 1 i 2), o Karcie Dużej Rodziny (art. 9 ust. 5), o udostępnieniu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (art. 2 ust. 4, art. 12a, art. 16 ust. 5).

Czy wójt gminy powinien podpisać upoważnienie dla pracownika GOPS-u, który ma pełnić funkcję zastępcy kierownika GOPS-u, czy też takie upoważnienie powinno być podpisane przez kierownika GOPS-u, który jest pracodawcą tej osoby?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX