Kto ma potwierdzić prawidłowość wykonania robót branżowych? - OpenLEX

Kto ma potwierdzić prawidłowość wykonania robót branżowych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 18 września 2020 r.
Autor odpowiedzi: Kopytowska Maria
Odpowiedzi udzielono: 10 marca 2020 r.

PYTANIE

W decyzji o pozwoleniu na budowę został nałożony obowiązek ustanowienia "inspektora nadzoru inwestorskiego oraz powierzenie jego funkcji osobie posiadającej uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalności". Przy realizacji tej inwestycji będą występowały roboty budowlane z zakresu konstrukcyjno-budowlanego, instalacji elektrycznych i sanitarnych. Nie jest jasno określone, że inwestor jest zobowiązany do zatrudnienia nadzoru wielobranżowego. Wobec tego inwestor, ze względu na duże koszty nadzoru inwestorskiego, zdecydował o zatrudnieniu jedynie inspektora nadzoru posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

Jakie mogą być ewentualne konsekwencje decyzji inwestora dla procesu inwestycyjnego, dla samego inwestora oraz dla kierownika budowy z ramienia wykonawcy?

Wykonawca zapewni kierownika budowy oraz kierowników robót branżowych.

Co ze zgłoszeniami w dzienniku budowy robót branżowych do odbiorów?

Kto ma potwierdzić prawidłowość wykonania robót branżowych?

Czy do zawiadomienia o rozpoczęciu budowy wystarczy dołączenie jedynie oświadczenia o przyjęciu obowiązków inspektora nadzoru konstrukcyjno-budowlanego, czy powinny być oświadczenia wszystkich niezbędnych inspektorów?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?