Kto jest zobowiązany do wystawienia PIT-11, gdy zakład pracy został przejęty przez nowego pracodawcę?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 8 lutego 2006 r.

PYTANIE

Firma przekształciła się w inną firmę i przejęła pracowników na podstawie art. 231 k.p. w połowie roku.

Czy wystawiając pracownikom PIT-11 może wystawić go za cały rok, czy też tylko za okres, w którym byli w niej zatrudnieni, a za poprzedni okres powinna wystawić PIT-11 w imieniu starej firmy, której już nie ma?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access