Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2015 r.
Autor odpowiedzi: Duczmal Maria
Odpowiedzi udzielono: 4 czerwca 2014 r.

PYTANIE

Kto, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (tekst jedn.: Dz. U. z 2013 r. poz. 1155, z późn. zm.) - dalej u.z.s.e.e. oraz ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. Nr 79, poz. 666) - dalej u.b.a., jest wprowadzającym do obrotu sprzęt lub baterie w opisanych przypadkach?

a)

Firma z Francji zleca wyprodukowanie sprzętu firmie z Chin, a następnie firma z Francji odsprzedaje sprzęt firmie na terenie Polski. Część sprzętu jest produkowana pod oznaczeniem firmy francuskiej z bateriami firm trzecich bądź z bateriami pod oznaczeniem firmy francuskiej, bądź z bateriami firmy chińskiej – producenta; część sprzętu jest pod oznaczeniem firmy chińskiej, z bateriami firmy chińskiej bądź bateriami firmy francuskiej, bądź firm trzecich; część sprzętu jest pod oznaczeniem firm trzecich również z bateriami firm trzecich bądź firmy francuskiej, bądź chińskiej.

b)

Firma z Polski zleca wyprodukowanie pod własną marką sprzętu, do którego dodawane są baterie pod oznaczeniem firm trzech lub jej własnym. Firma z Polski zleca również wyprodukowanie przez chińską firmę sprzętu, który zawiera oznaczenie firmy chińskiej, do którego dodawane są baterie chińskiej firmy lub firm trzecich lub jej własnym. Firma z Polski kupuje również sprzęt pod oznaczeniem firm trzecich wyprodukowany przez firmę chińską z dołączonymi bateriami firm trzecich lub firm chińskiej. Sprzęt z bateriami jest następnie importowany na teren Polski.

Jaka jest odpowiedzialność poszczególnych firm z różnych krajów za sprzęt i baterie (a w szczególności firmy polskiej)?

Jak do całej opisanej powyżej sytuacji ma się umowa finansowania?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?