Kto będzie prowadził księgowość OSP, jeśli nie złoży ona wniosku o bezpłatne prowadzenie księgowości przez gminę? - OpenLEX

Kto będzie prowadził księgowość OSP, jeśli nie złoży ona wniosku o bezpłatne prowadzenie księgowości przez gminę?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ostapowicz Ewa
Odpowiedzi udzielono: 21 stycznia 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W nowo wprowadzonej ustawie z 17.12.2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych (Dz.U. 2021, poz. 2490) rozdział 5 mówiący o ewidencji majątku OSP, a dokładnie art. 35 ust. 4 podaje, że na wniosek zarządu OSP gmina bezpłatnie prowadzi ewidencję majątku, księgowość i rachunkowość OSP.

Czy według powyższego, jeśli OSP nie złoży takiego wniosku wówczas te zadania prowadzą tak jak dotychczas tj. sami bądź za pośrednictwem biura rachunkowego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX