Kiedy zakładowa organizacja związkowa traci przymiot reprezentatywności w rozumieniu art. 253 ustawy o związkach zawodowych? - OpenLEX

Nowość Kiedy zakładowa organizacja związkowa traci przymiot reprezentatywności w rozumieniu art. 253 ustawy o związkach zawodowych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Podgórska-Rakiel Ewa
Odpowiedzi udzielono: 24 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy zakładowa organizacja związkowa traci przymiot reprezentatywności w rozumieniu art. 253 ustawy o związkach zawodowych, jeżeli działa u pracodawcy jako jedyna zakładowa organizacja związkowa (brak innej organizacji związkowej u pracodawcy), i jest jednostką organizacyjną ponadzakładowej organizacji związkowej, a według stanu na 31 grudnia zrzesza mniej niż 8% pracowników?

Czy pracodawca ma obowiązek uzgodnić regulamin wynagradzania z taką organizacją?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX