Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Andrzejowicz Marcin
Odpowiedzi udzielono: 20 lutego 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jakimi zasadami posługiwać się w celu ustalenia daty obowiązku podatkowego VAT przy usługach na odwrotne opodatkowanie po stronie sprzedaży - KOREKTY ZMNIEJSZAJĄCE/ZWIĘKSZAJĄCE.

Firma świadczy usługi z załącznika nr 14 i wystawia faktury na odwrotne opodatkowanie - w wyniku błędu w cenie/ilości musiała wystawić fakturę korygującą zmniejszająca.

W jakim okresie rozpoznać obowiązek podatkowy/wykazać kwotę korekty?

Jest to korekta zmniejszająca - czy art. 29a ust. 13 -15 będzie miał tu zastosowanie?

Czy należy rozpoznać obowiązek w dacie wystawienia korekty czy w dacie powstania obowiązku podatkowego faktury pierwotnej tj. dacie wystawienia?

Data wystawienia korekty 03.07.2017 r. data wystawienia faktury korygowanej 29.06.2017 r. data wykonania usługi to 23.06.2017 r. Powód korekty: zmiana ceny.

W jakim okresie wykazać kwotę korekty w deklaracji VAT?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?