Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Culepa Michał
Odpowiedzi udzielono: 7 kwietnia 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownik zatrudniony na podstawie powołania w jednostce samorządu terytorialnego, przebywa na zwolnieniu lekarskim od 16 września 2015 r. W dniu 16 marca 2016 r. (182 dzień okresu zasiłkowego) składa wniosek o świadczenie rehabilitacyjne.

Czy można odwołać pracownika ze stanowiska np. w dniu 16 marca 2016 r.?

Jeśli tak, to od kiedy będzie biegł okres wypowiedzenia, w przypadku, kiedy pracownik nie otrzyma świadczenia rehabilitacyjnego (informację pracodawca otrzyma za około miesiąc)?

Czy jeśli pracownik otrzyma świadczenie rehabilitacyjne możliwe jest odwołanie w dniu 16 marca 2016 r., a rozwiązanie stosunku pracy nastąpi bez wypowiedzenia po 3 miesiącach pobierania świadczenia rehabilitacyjnego na podstawie art. 53 k.p.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?