Kiedy pracodawca może rozwiązać z pracownikiem umowę o pracę na podstawie art. 53 k.p.? - OpenLEX

Kiedy pracodawca może rozwiązać z pracownikiem umowę o pracę na podstawie art. 53 k.p.?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Drzewiecka Ewa
Odpowiedzi udzielono: 7 listopada 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę od 2010 r. na czas nieokreślony. W lutym 2012 r. przebywał 5 dni w szpitalu z uwagi na operację ręki. Po paru dniach otrzymał zwolnienie lekarskie, które w dniu 17 sierpnia przekroczyło 182 dni, pracownik nie złożył wniosku o świadczenie rehabilitacyjne tylko przyniósł kolejne zwolnienie lekarskie.

W jaki sposób pracodawca powinien taką nieobecność potraktować?

Podatnik pod koniec września 2012 r. ponownie miał operację w związku z tą samą ręką i znowu ma zwolnienia lekarskie.

W jaki sposób potraktować taką nieobecność?

Czy pracodawca może zwolnić takiego pracownika?

Pracownik jest zatrudniony od 10 stycznia 2011 r.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?